BOUNTY Star - Starlife
Kód: 2704Detailní popis produktu
OBSAH BALENÍ
60 kapslí
DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ
1 kapsle denně.
SLOŽENÍ
Složení 1 kapsle: Glycyrrhiza glabra (lékořice lysá, kořen, extrakt 4:1) 300 mg; Acanthopanax senticosus (akantopanax ostnitý, „sibiřský ženšen“, kořen, extrakt 4:1) 200 mg; Hyssopus officinalis (yzop lékařský, nať, extrakt 4:1) 120 mg; Matricaria recutita (heřmánek pravý, květ, extrakt 4:1) 120 mg; Cimicifuga racemosa (ploštičník hroznatý, kořen s oddenky, extrakt 4:1) 80 mg; Smilax aspera (přestup drsný, kořen, extrakt 4:1) 80 mg; Cnicus benedictus (benedikt lékařský, nať, extrakt 4:1) 80 mg; maltodextrin; protispékavá látka: rostlinný stearan hořečnatý, oxid křemičitý. Želatinová kapsle.
V zájmu rychlejší orientace v množství aktivních látek je u extraktů uvedeno jejich skutečné (původní) množství.
Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra); tento keř znaly ji již naše babičky, které věděly, že je „dobrá“ na kašel, trávení a pomáhá ženám v jejich měsíčních dnech a v přechodu. Lékořice má charakteristicky sladce zatuchlou chuť, odtud pochází název sladké dřevo. Z této rostliny se pro potravinářské a léčebné účely sbírá kořen, který obsahuje účinné látky, k nimž patří kumariny, tytoestrogeny, a saponiny, z nichž je nejdůležitější glycyrrhizin. Mezi další látky obsažené v lékořici patří i antioxidanty. Kořen lékořice lysé podporuje normální trávení, funkce dýchacích cest, močových cest včetně prostaty a stav kloubů. Působí jako antioxidant, pomáhá při obranyschopnosti organismu. Přispívá k udržení energie, duševního zdraví a nervového systému. Má blahodárný vliv na stav pokožky a celý reprodukční systém.
Sibiřský ženšen (Eleuterokok ostnitý) či ostnatý nebo trnitý, nepatří mezi rostliny s dlouhou historií v lidovém léčitelství. Stejně jako u ženšenu pravého i u sibiřského ženšenu se mimo jiné sbírá silně aromatický kořen, který svými účinky může nejen nahradit vzácný ženšen pravý, ale dokonce ho svými vlastnostmi i předčí, například svým tonizujícím působením. Sibiřský ženšen je bohatý na eleuterosidy (glykosidy i saponiny) – látky charakteristické právě pro tento druh, dále obsahuje pryskyřice, flavonoidy a minerální látky jako vápník, draslík a fosfor.
Yzop lékařský pochází z Malé Asie a Středozemí. Ve střední Evropě se pěstoval od raného středověku, a to především v klášterních zahradách, pro výrobu přípravků na kašel, trávení a vylučování vody z těla. Vědecký název Hyssopus vychází z hebrejského slova ezob, kterým byla označována posvátná, očisťující rostlina. Yzop lékařský je známá léčivka, obsahuje silice, třísloviny a flavonoidy. Yzop lékařský podporuje normální funkce dýchacího systému, stav kostí a klolubů.
Heřmánek pravý Tato známá příjemně vonící jednoletá bylina patří mezi významné léčivé rostliny, které používali už naši dávní předci. Heřmánek působí jako antioxidant, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Podporuje trávení a není zanedbatelný ani jeho příjemný účinek na krk, hltan a hlasivky a také na pokožku.
Ploštičník hroznatý (Cimicifuga racemosa) je původem ze Severní Ameriky a byl po dlouhá léta využíván Indiány, kteří jej nazývali ženským kořenem. Cimicifuga racemosa je antioxidant, podporuje normální stav kostí a kloubů, přináší pohodlí při menopauze a má vliv na normální funkce prostaty a lymfatického systému. Od 40. let 20. století je pak extrakt z Cimicifugy využíván k přípravě léčiv. V současné době se extrakty z kořene využívají ve farmacii.
Benedikt lékařský patří do čeledi Asteracea (hvězdicovité). Celá rostlina je pokrytá charakteristicky značným množstvím chloupků. Rostlina je pěstována v Evropě, jižní Africe, Severní i Jižní Americe, kde také roste jako plevel. Účinné látky jsou silice, třísloviny, sliz, soli, hořčiny, flavonoidy, soli hořčíku, vápníku a draslíku, vitaminy skupiny B, kyselina nikotinová a další.
Je celkem historicky zajímavé, že známý bylinář Mattioli nazýval tuto bylinu ostropsem a doporučoval ho paním a chůvám, které dělaly náhradní kojné a kterým se ztratilo mléko v prsou. Bylinkáři v historii používali benedikt při morových epidemiích, protože ho považovali za bylinu, která čistí krev a vyhání hnilobu. Benedikt lékařský je dnes součástí léčiv, vyráběných farmaceutickým průmyslem. Je zajímavé i to, že kořen benediktu lékařského se přidává do některých likérů nebo vín, kterým dodává hořkou chuť. Benedikt lékařský přispívá k normálnímu trávení a funkcím dýchacího systému.
UPOZORNĚNÍ
Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Výrobek není náhradou pestré stravy. Vyvarujte se překročení denního doporučeného dávkování. Obsahuje ploštičník hroznatý – je nutné při jakémkoli podezření na jaterní onemocnění konzumaci přerušit a vyhledat lékaře. Ukládat mimo dosah dětí! Skladujte na suchém a tmavém místě. Minimální trvanlivost do data uvedeného údajem EXP na horní straně obalu.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.